Santiago De Compostela-Braga-Fatima-Lisabon-Porto

0
Cena
22,600 Kč
Cena
22,600 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

386


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

5 denní zájezd
Termín: 8. 10. – 12. 10. 2024
Letecky

Fatimská poselství Matky Boží, plná něžné mateřské lásky, jsou „nejproročtější z moderních zjevení“. Ovlivnila chod Církve a celý svět. Zasvěcení světa v roce 1984 mělo za následek pád komunismu
ve východní Evropě. Panna Maria ve Fatimě připomíná důležitost svátosti smíření, svatého přijímání
o prvních sobotách v měsíci, modlitby svatého růžence, pokání a oběti za hříšníky v boji proti satanovi. Panna Marie se tu představila jako Královna posvátného růžence.

Fatima je jedno z nejznámějších poutních míst na světě. Nachází se v okrese Santarém ve středním Portugalsku, 187 km jižně od města Porto a 123 km severně od Lisabonu. Významným poutním místem se stala díky zjevení Panny Marie třem dětem – Františkovi, Jacintě Marto a Lucii dos Santos na místě zvaném Cova d´ Iria. K prvnímu zjevení došlo v roce 1917, 13. května následně pokračovaly a do října, vždy 13. v měsíci.  Katolická církev v roce 1930 uznala pravost zjevení. 

RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Doprava z Brna do Bratislavy, odjezd na letiště do Vídně

odjezd z Brna – od minim. 5 osob (od nákupního centra Avion Shopping park, sraz u benzinové stanice OMV) do Bratislavy (setkání skupiny), odjezd autobusem na letiště do Vídně s následným odletem do Porta. Transfer autobusem do Santiaga de Compostela, města, do kterého vede nejznámější pouť v Evropě. V místní katedrále jsou podle tradice uloženy ostatky svatého Jakuba, Kristova učedníka. Ostatky byly objeveny místním pastýřem na začátku 9. století. Pastýř následoval jasnou záři jedné hvězdy, která ho dovedla až k tomuto místu. Po důkladném zkoumání bylo zjištěno, že jde právě o ostatky svatého Jakuba. Na tomto místě postavili malý kostelík a později po jeho zničení i velkou katedrálu. Podle času příjezdu procházka ve starém městě. Večeře a nocleh v hotelu.

Den 2Odjezd do Bragy

snídaně, pokračování prohlídky Santiaga de Compostela – prohlídka Katedrály. Následuje odjezd do Bragy. Prohlídka baziliky Bom Jesus do Monte, která stojí na kopci Espinho a je významným poutním místem, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Dominantní součástí celého areálu je monumentální barokní schodiště překonávající výškový rozdíl 116 metrů. Navštívíme také historické centrum Bragy a katedrálu Sé de Braga. Po programu odjezd do Fatimy, ubytování a večeře. Po večeři modlitba sv. růžence a účast na procesí se svíčkami. Nocleh.

Den 3Celodenní náboženský program ve Fatimě

snídaně, celodenní náboženský program ve Fatimě – mše svatá, prohlídka staré baziliky Panny Marie Růžencové s hroby sv. Františka a sv. Hyacinty Marto a také sestry Lucie. Prohlídka moderní baziliky Nejsvětější trojice. Odpolední křížová cesta a návštěva rodných domů třech vizionářů. Návrat do hotelu, večeře. Po večeři účast na procesí se svícemi. Nocleh.

Den 4Transfer do Lisabonu

snídaně, transfer do Lisabonu, pěší prohlídka starého města – hrad Sao Jorge, historická čtvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, klášter Jeronymitů a Belémská věž, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Následuje památník mořeplavců a monumentální socha Cristo Rei, která se tyčí nad městem. Po programu návrat do Fatimy, večeře a nocleh ve Fatimě.

Den 5 Transfer na letiště s následným odletem do Vídně

v  ranních hodinách odjezd do Porta – prohlídka města. V 15:00 hod transfer na letiště s následným odletem do Vídně. Transfer autobusem do Bratislavy a Brna (od 5 osob).

* Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

* Průvodce si vyhrazuje právo na případnou změnu programu

Základní informace

Termín: 8. 10. – 12. 10. 2024 (5 dnů, 4 noci)

Cena: 22 600 Kč

Doprava: letecky

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka na trase Vídeň/Porto/Vídeň
 • 4x hotelové ubytování s polopenzí v 3* hotelích
 • transfery klimatizovaným autobusem podle programu
 • autobusová doprava z Bratislavy na letiště do Vídně a zpět
 • náboženský program podle uvedeného rozpisu
 • odborný průvodce
 • pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění (nutné si sjednat individuálně)
 • vstupy do památek
 • doprava z Brna do Bratislavy a zpět se uskuteční od 5 osob a je zpoplatněna částkou 500 Kč /osoba

Upozorňujeme:

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhradit příplatek za jednolůžkový pokoj.

Mapa
Galerie