LURDY ANDORA – BARCELONA- MONTSERRAT – CARCASSONE

0
Cena
21,100 Kč
Cena
21,100 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

325


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

5 denní zájezd
Termín: 7. 10. – 11. 10. 2024
Letecky

Městečko Lurdy se nachází v jižní Francii, v podhůří Pyrenejí v departmentu Hautes-Pyrenées. Městečko se stalo nejslavnějším poutním místem díky zjevením Panny Marie mladé Bernadetě Soubirous, dceři chudého mlynáře. K prvnímu zjevení došlo 11. 2. 1858 před jeskyní v Massabielle a v následujících měsících se opakovalo 17 krát. K rozhodujícímu zjevení došlo 25. 2. 1858, kdy Matka Boží řekla Bernadetě, aby se umyla v prameni v jeskyni. Bernadeta však v jeskyni žádný pramen neviděla, přece jen však odstranila rukama hlínu a pramen vytryskl. Pramen měl léčivou sílu a od těch dob putují ročně tisíce poutníků za Lurdskou Pannou Marií. Poselství Panny Marie nás stále motivují k posilnění naší víry, lásky k Bohu a k bližním.

RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Odjezd z Brna do Bratislavy

odjezd z Brna do Bratislavy (od 5 osob). V brzkých ranních hodinách transfer autobusem z Bratislavy na letiště do Vídně s následným odletem do Barcelony. Po příletu odjezd do Montserratu. Montserrat je Benediktýnský klášter, který se nachází
na úbočí horského masívu a byl založen r. 1025. Název v překladu znamená „zubatá hora“. U Montserratu se nachází jeskyňka „Santa Cova“ se sochou Panny Marie. Kaplička byla postavená po úkazech, které se tu odehrály v r. 880. Pastýři na tomto místě každou sobotu pozorovali nevysvětlitelné světlo. Když se na toto místo přišli podívat kněží s biskupem, byla objevena jeskyně i se sochou Panny Marie. Když se tuto sochu pokoušeli odvézt, ztěžkla a nebylo možné s ní hýbat. Proto byla na tomto místě postavena kaplička. Odjezd do Lurd přes Andoru, se zastávkou ve městě s možností nákupu. Nocleh v Lurdech.

Den 2 Program v Lurdech

snídaně, program v Lurdech s účastí na mši svaté. Prohlídka města, návštěvou koupelí. Účast na eucharistickém procesí, po ukončení večeře v hotelu. Večer účast na procesí se svíčkami, nocleh.

Den 3 Prohlídka areálu bazilik

snídaně, prohlídka areálu bazilik (dolní – Růžencová bazilika, horní – Bazilika Neposkvrněného početí, podzemní – Bazilika Pia X.). Křížová cesta (vede za jeskyní, Horní bazilikou okolo vrchu – má délku 1530 m, byla dokončena v roce 1912 a tvoří ji sochy odlité z kovu ve velikosti cca dvou metrů). Účast na eucharistickém procesí, po ukončení večeře v hotelu. Večer účast na procesí se svíčkami, nocleh.

Den 4 Odjezd do Barcelony se zastávkou v Carcassonne

snídaně, mše svatá. V 10:00 hod odjezd do Montserratu. Montserrat je Benediktýnský klášter, který se nachází na úbočí horského masívu a byl založen r. 1025. Název v překladu znamená „zubatá hora“. U Montserratu se nachází jeskyňka „Santa Cova“ se sochou Panny Marie. Kaplička byla postavená po úkazech, které se tu odehrály v r. 880. Pastýři na tomto místě každou sobotu pozorovali nevysvětlitelné světlo. Když se na toto místo přišli podívat kněží s biskupem, byla objevena jeskyně i se sochou Panny Marie. Když se tuto sochu pokoušeli odvézt, ztěžkla a nebylo možné s ní hýbat. Proto byla na tomto místě postavena kaplička. Ubytování, večeře a nocleh v Montserratu.

Den 5 Prohlídka Barcelony a transfer na letiště s následným odletem do Vídně

snídaně, prohlídka Barcelony – katedrála Sagrada Familia, metropolitní katedrála sv. Eulalie, La Rambla, náměstí Catalunya, náměstí Espanya atd. Transfer na letiště s následným odletem do Vídně. Odjezd autobusem do Bratislavy a Brna (od 5 osob).

* Průvodce si vyhrazuje změnu programu

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Základní informace

Termín: 7. 10. – 11. 10. 2024

Cena: 21 100 Kč

Doprava: letecky

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenku na trase Vídeň–Barcelona-Vídeň
 • 1 ks podpalubní zavazadlo do 20 kg
 • 1 ks malé příruční zavazadlo do 8 kg o rozměrech 55x40x23cm
 • autobusová doprava z Bratislavy na letiště do Vídně a zpět
 • 4 x hotelové ubytování se snídaní, 2x večeře
 • autobusovou dopravu klimatizovaným autobusem podle programu
 • odborného průvodce
 • pojištění proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • komplexní cestovní pojištění (nutné si sjednat individuálně
 • poutnický poplatek v Lurdech 12 Euro/osoba (platí se na místě průvodci)
 • vstupy do památek
 • vstupné do katedrály Sagrada Familia cca 26 Euro (nutné objednat předem, nejpozději do 1.8.2024 v CA, platba na místě)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 000 Kč
 • doprava z Brna do Bratislavy a zpět je zabezpečena od 5 -ti osob a je zpoplatněna částkou 500 Kč/osoba

Upozorňujeme:

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhradit příplatek 4 000 Kč za jednolůžkový pokoj.

Mapa
Galerie