Svatá země Vánoce v Betlémě

0
Cena
21,200 Kč
Cena
21,200 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

174


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

8 denní zájezd
Termín: 19. 12. – 26. 12. 2022
Letecky
PaedDr. Michal Pitoniak

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život.

Průvodce :

PaedDr. Michal Pitoniak

RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Doprava z Brna do Bratislavy a na letiště do Vídně

doprava z Brna (se uskuteční od 5 osob, od nákupního centra Avion Shopping park, sraz u benzinové stanice OMV naproti Mountfieldu) do Bratislavy a na letiště do Vídně. Odlet do Tel Avivu. Transfer autobusem do Betléma, ubytování, večeře a nocleh.

Den 2Prohlídka Betléma – bazilika Narození Ježíše Krista

po snídani prohlídka Betléma – vánoční mše svatá v bazilice Narození Ježíše Krista, prohlídka baziliky Narození Ježíše Krista, Pole pastýřů, jeskyně Mléka. Odpoledne prohlídka Starého města Jeruzaléma – Bazilika Božího hrobu a Večeřadlo na Siónu. Večeře a nocleh v Betlémě.

Den 3Po snídani odjezd do Galileje, zastávka v Haifě

po snídani odjezd do Haify, návštěva kostela Stella Maris na Karmeli. Výjezd taxíkem na horu Tábor, prohlídka kostela Proměnění Páně, zastávka v Káně Galilejské (místo prvního zázraku), kde si mohou manželé obnovit svoje manželské sliby. Prohlídka Nazaretu
– bazilika Zvěstování, kostela sv. Josefa. Nocleh v Galilei.

Den 4Odjezd ke Genezaretskému jezeru, zastávka v Káně Galilejské

po snídani odjezd ke Genezaretskému jezeru, Hora Blahoslavenství, Kafarnaum – dům sv. Petra, Tabgha – místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb, místo Primátu sv. Petra. Fakultativně plavba lodí po Genezaretském jezeře, možnost zakoupení oběda
– tradiční Petrovy ryby (orientační cena 25,- USD). Odjezd do Betléma, nocleh.

Deň 5Prohlídka Betánie – Lazarův hrob, přejezd Judskou pouští

po snídani mše sv. v Betánii – Lazarův hrob. Přejezd Judskou pouští, návštěva Jericha. Návštěva místa křtu Pána Ježíše. Odjezd k Mrtvému moři s možností koupání. Návrat do Betléma.

Den 6 Odjezd autobusem do Jeruzaléma, prohlídka Starého města

po snídani odjezd autokarem do Jeruzaléma – návštěva Olivové hory. Prohlídka města Betfage – místo slavného vstupu P. Ježíše do města, prohlídka kostela Pater Noster – Otčenáš, návštěva Dominus Flevit, místa, kde Pán plakal nad Jeruzalémem. Prohlídka
Getsemanské zahrady, baziliky Agonie (smrtelného zápasu Pána Ježíše), kostela Hrobu Panny Marie. Křížová cesta-Via Dolorosa. Štědrovečerní večeře v hotelu. V nočních hodinách půlnoční mše svatá ve slovenštině na Poli pastýřů. O půlnoci je možné sledovat půlnoční mši sv. z baziliky Narození Páně na náměstí před bazilikou na televizní obrazovce. Nocleh v Betlémě.

Den 7Návštěva Ain Karem

snídaně, dopolední návštěva Ain Karem, návštěva místa narození Jana Křtitele a místa Navštívení Panny Marie u Alžběty. Odpolední vánoční mše sv. v Bazilice Narození Ježíše Krista v Betlémě.

Den 8Vánoční mše a odlet do Vídně

vánoční mše sv. v Bazilice Narození Ježíše Krista v Betlémě, návštěva Zdi nářků. Odjezd na letiště do Tel Avivu. Následný odlet do Vídně. Transfer autobusem do Bratislavy a Brna (od 5 osob).

Základní informace

Termín: 19. 12. – 26. 12. 2022

Doprava: letecky

Průvodce: PaedDr. Michal Pitoniak

 

Cena zahrnuje:

 • letenka, letištní a palivové příplatky
 • 7 x ubytování s polopenzí ve 2-3 lůžkových pokojích se sociálním zařízením
 • doprava klimatizovaným autobusem ve Svaté zemi
 • odborný průvodce – kněz
 • pojištění proti úpadku CK
 • autobusová doprava z Bratislavy na letiště a zpět

Cena nezahrnuje

 • obslužné, vstupy podle programu a taxík na horu Tábor, což představuje částku 100 USD (uhradíte průvodci ve Sv. zemi)
 • cestovní pojištění (nutné sjednat si individuálně) musí zahrnovat léčebné výlohy spojené s onemocněním Covid-19 včetně doložky v anglickém jazyce (na požádání zajistí pojišťovna)
 • možný palivový příplatek podle cena paliva na světových trzích

*Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

*Průvodce si vyhrazuje změnu pořadí navštěvovaných míst

 

Upozornění!

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!!

Vstup do Izraele se řídí aktuálně platnými podmínkami, které jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: MZV – Rozcestník – Izrael.

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhradit příplatek 4000 Kč za jednolůžkový pokoj.

Upozorňujeme, že výše uvedená cena se může změnit s ohledem na vývoj ceny pohonných hmot (možný palivový příplatek podle ceny paliva na světových trzích, cena autobusové dopravy) a na vývoj cen služeb v Izraeli.
Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

 

 

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

K letům do Izraele využíváme služeb leteckých společností EL AL, AUSTRIAN,  WIZZ AIR, SMART WINGS

Mapa
Galerie