Řím (VYPRODÁNO)

0
Cena
13,900 Kč
Cena
13,900 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

211


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

7 denní zájezd
Termín: 19. 5. - 25. 5. 2024
Autobusem
ICLic. Mgr. František Ponížil

AWER TOUR s. r. o. ve spolupráci s farností Zábřeh Vás zve na poutní zájezd: ŘÍM

TOP NABÍDKA, nástupní místa Zábřeh, Olomouc a Brno

Průvodce :

ICLic. Mgr. František Ponížil

 
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Neděle

odjezd 19.5. v odpoledních hodinách ze Zábřehu, Olomouce a Brna non stop jízdou s krátkými občerstvovacími zastávkami do Říma.

Den 2Pondělí

příjezd do Říma kolem poledne, mše svatá oběd, ubytování v poutním domě Velehrad. Poutní dům Velehrad se nachází v centru Říma nedaleko Vatikánu. Na náměstí sv. Petra je to cca 15 minut klidné chůze nebo je možné se dopravit k poutnímu domu městskou dopravou, konečná autobus. zastávka – linka č. 64. Odpočinek, mše sv., oběd. Odpoledne návštěva Baziliky Santa Maria Maggiore, kde papež Hadrian II. schválil staroslověnštinu jako bohoslužebný jazyk. Sv. Praxeda – kostel dal postavit po roce 780 papež Hadrián I. a dal sem přenést ostatky svatých Praxedy a Pudentiany, popravených kolem roku 165. Podle legendy to byly dcery sv. Pudense, prvního římana, jehož svatý Petr obrátil na křesťanství.
Kostel se proslavil raně středověkými mozaikami. Dále Bazilika sv. Petra v okovech, kde se nacházejí okovy, kterými byl sv. Petr svázán během vězení. Koloseum – největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven, jedno z velkých děl římské architektury,
Via dei Fori Imperiali, Forum Romanum – v dobách antického Říma to bylo centrum veřejného dění ve městě i v říši. Je to zhruba obdélné náměstí o rozměrech asi 130×60 m mezi pahorky Kapitol a Palatin. Nocleh.

Den 3Úterý

snídaně, mše svatá v bazilice sv. Petra ve Vatikánu, prohlídka baziliky, kopule (fakultativně, platí se 10 Euro nebo možnost návštěvy muzea – Pokladnice v ceně 6 Euro), krypta, možný nákup růženců a jiných devocionálií. Oběd. Odpoledne Janikul, a návštěva Trastevere (Zátibeří). Bazilika Santa Maria in Trastevere, kostel sv. Cecílie, kostel sv. Bartoloměje na ostrově, který byl původně zasvěcen sv. Vojtěchovi. Trastevere je místo typické pro večeři. Nocleh.

Den 4Středa

snídaně, Andělský hrad (pěšky), via dei Coronari, Piazza Navona – malebné podlouhlé barokní náměstí v Římě, Kostel Santa Maria dell´ Anima, sv. Augustin, sv. Ludvík. Odpoledne Santa Maria Sopra Minerva (nemají tam siestu, je otevřený přes celý den) – jediný gotický kostel v Římě, který nebyl v baroku přestavěn, a dlouho byl ústředím dominikánského řádu. Pantheon – nejzachovalejší antická stavba v Římě, starověký kruhový chrám v Římě původně zasvěcený všem bohům a od roku 609 zasvěcený Panně Marii mučedníků (platí se tam vstupné). Kostel sv. Ignáce. Fontána di Trevi – nejkrásnější ze všech římských fontán, Španělské schody – barokní schodiště ke kostelu Trinità dei Monti. Byly postaveny v roce 1723 na popud papeže Inocenta XIII. a jsou jedním z nejznámějších schodišť na světě. Večeře. Nocleh.

Den 5Čtvrtek

snídaně, katakomby sv. Domicily, bazilika sv. Pavla
za hradbami – je jednou ze čtyř římských papežských (dříve patriarchálních) velkých bazilik. Byla postavena ve 4. století nad pravděpodobným hrobem apoštola Pavla, vně městských hradeb (odtud jméno). Původní stavba, svého času větší než bazilika sv. Petra, se dochovala až do roku 1823, kdy lehla popelem. Vzápětí byla bazilika postavena znovu, se snahou držet se původní podoby. Uvnitř se na stěnách lodi nacházejí medailony všech (oficiálně uznaných) papežů od sv. Petra až po současnost. Oběd. Odpoledne volný program (fakultativní neorganizovaná prohlídka Vatikánských muzeí 22 Euro, nebo Andělského hradu 13 Euro, nebo Kolosea, Fora Romana a Palatinu 18 Euro). Nocleh.

Den 6Pátek

snídaně, bazilika sv. Jana v Lateránu – mezi všemi římskokatolickými kostely má tato bazilika zcela výsostné postavení. Přímo v bazilice je nápis „Matka a hlava všech kostelů Města a světa“. Sv. Kříž Jeruzalémský – kostel byl vystavěn císařovnou svatou Helenou, matkou Konstantina I., jako palácová kaple v její rezidenci nedaleko římského Lateránu. Podle tradice se v něm uchovávají ostatky Kristova kříže, který měla Helena nalézt v Jeruzalémě. Sv. Kliment, Circus Maximus, Santa Maria in Cosmedin (Bocca della verita – ústa pravdy) – titulární bazilika v jižní části Říma. V téměř prázdném kostele bez nábytku působí hlavně bohatá mramorová dlažba. V portiku je na stěně velká kruhová mramorová deska s tváří říčního boha Tritona ze 4. stol. př. n. l. Původně patrně sloužila jako poklop stoky Cloaca maxima, ve středověku vznikla pověst, že člověk, který dá ruku do jeho „úst“ a zalže, už ji nikdy nevyndá. Odtud lidový název Bocca della Verità („ústa pravdy“). Aventin, bazilika svaté Sabiny na Aventinu – římský kostel zasvěcený svaté Sabině, mučednici z 2. století. Večeře. V podvečer odjezd autobusem non stop jízdou s krátkými občerstvovacími přestávkami.

Den 7Sobota

předpokládaný příjezd v poledních hodinách.

Základné informácie

Termín: 19. 5. – 25. 5. 2024

Cena: 13 900 Kč

Doprava: Autobus

Provází: P. ICLic. Mgr. František Ponížil

 

Upozornění!

Každý den bude zařazena v programu mše svatá. Ke svátosti smíření Vám doporučujeme přistoupit ve vlastní farnosti ještě před odjezdem na zájezd.
Průvodce p. František Ponížil nemůže zpovídat na území římské diecéze.

Průvodce si vyhrazuje právo změny programu podle aktuální situace.

 

V cene je započítáno:

 • dopravu zahraničním klimatizovaným autobusem
 • 4x ubytování se snídaní v poutním domě Velehrad, 3x oběd, 2x večeře
 • průvodce zájezdu – kněz
 • pojištění proti úpadku CK

V cene není započítáno:

 • cestovní pojištění
 • vstupy, vstup do katakomb 10 Euro, zapůjčení sluchátek 10 Euro a lístky na městskou dopravu v Římě (cca 30 Euro)
 • turistickou daň městu Řím 6 Euro/osoba/noc (celkem 24 Euro – platí se na místě průvodci)
 • večeře a kapesné
Mapa

Galéria