SVATÁ ZEM – Izrael, Jordánsko

0
Cena
32,000 Kč
Cena
32,000 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

752


Proč si rezervovat zájezd u nás?

  • Dostupné ceny pro každého
  • Rezervace zájezdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

13 denní zájezd
Termín: 9. 2. - 21. 2. 2020
Letecky

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho harmonického duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život.

RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1odjezd autobusem z Radostína, Ivančič a Mistřína do Vídně

odjezd autobusem v poledních hodinách z Radostína, Ivančič a Mistřína do Vídně s následujícím odletem do Tel. Avivu. Odjezd autobusem do Nazaretu, ubytování a nocleh.

Den 2Prohlídka baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa

po snídani prohlídka baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. Odpoledne výstup na Horu Tábor, místo Proměnění Pána. Přesun do Kány Galilejské, prohlídka kostela prvního zázraku, kde si manželé mohou obnovit manželský slib. Večeře a nocleh v Nazaretu.

Den 3Návštěva okolí Genezaretského jezera

po snídani návštěva okolí Genezaretského jezera: Hora Blahoslavenství, Kafarnau (dům sv. Petra), Tabgha – zázračné rozmnožení chlebů a ryb, místo potvrzení Petrova primátu. Možnost oběda – ryba sv. apoštola Petra (fakultativně). Odpoledne odjezd do Banias, Tel Dan – návštěva národních parků. Večeře a nocleh v Nazaretě.

Den 4Návštěva archeologického areálu nejzachovalejšího římského města Jerash

po snídani přesun do Jordánska. Návštěva archeologického areálu nejzachovalejšího římského města Jerash, prohlídka města Amman. Ubytování, večeře a nocleh v Ammanu.

Deň 5Návštěva Macheron – hrad krále Heroda

snídaně, návštěva Macheron – hrad krále Heroda, kde byl sťat sv. Jan Křtitel. Místo křtu Pána Ježíše. Prohlídka Madaby (kostel sv. Jiří s nejstarší zachovalou mapou, mozaikou Svaté Země). Odjezd na Horu Nebo /místo, odkud se biblický Mojžíš díval na zaslíbenou zem/, návštěva Al Kerak. Ubytování, večeře a nocleh v Petře.

Den 6 Prohlídka archeologického areálu v Petře

po snídani prohlídka archeologického areálu v Petře. Místo světového kulturního dědictví UNESCO. Večeře a nocleh v Petře.

Den 7Koupání na pláži u Rudého moře

snídaně, přejezd do Izraele u Akaby. Koupání na pláži u Rudého moře v Izraelském letovišti Eilat. Ubytování, večeře a nocleh v Eilatě.

Den 8Odjezd do města Mitzpe Ramon a Massady, návštěvy národních parků

po snídani odjezd do města Mitzpe Ramon a Massady, návštěvy národních parků. Po cestě zastávka u Mrtvého moře v En Bokek s možností koupání. Transfer do Betléma. Ubytování, večeře a nocleh v Betlémě.

Den 9Odjezd do Jeruzaléma, Betfage, Olivová Hora

po snídani odjezd do Jeruzaléma. Betfage, Olivová Hora – prohlídka kostela Pater Noster (Otče náš), návštěva Dominus Flevit (místo Ježíšova pláče nad Jeruzalémem), prohlídka Getsemanské zahrady, baziliky Agónie (smrtelného zápasu Pána Ježíše), kostela Hrobu Panny Marie, Zeď nářků, hora Sión: Večeřadlo a bazilika Usnutí Panny Marie. Večeře
a nocleh v Betlémě.

Den 10 Prohlídka Betléma: Pole pastýřů, bazilika Narození Ježíše Krista

po snídani prohlídka Betléma: Pole pastýřů, bazilika Narození Ježíše Krista, jeskyně Mléka. Večeře a nocleh v Betlémě.

Den 11Odjezd do Jeruzaléma - prohlídka starého města

po snídani odjezd do Jeruzaléma – prohlídka starého města: Křížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božího hrobu na Kalvárii – Golgota. Odpoledne návštěva Ein Karem (místa narození Jana Křtitele a místo Navštívení Panny Marie u Alžběty). Večeře a nocleh v Betlémě.

Den 12Odjezd autokarem do Jeruzaléma, návštěva Betánie

po snídani odjezd autokarem do Jeruzaléma. Návštěva Betánie – místa vzkříšení Lazara. Pokračování v cestě do Jericha se zastávkou pod Horou Pokušení Páně. Odjezd do Qumránu, návštěva národního parku. Přesun k Mrtvému moři, koupání v letovišti Kalia /vstupné asi 9,- Usd/ není v ceně. Návrat do Betléma, večeře a nocleh.

Den 13Cesta na letiště do Tel Avivu

po snídani cesta na letiště do Tel Avivu. Zastávka v Emauzích, starověkém Joppe – místo vzkříšení Tabity. Příjezd na letiště s následným odletem do Vídně. Po příletu odjezd autobusem do Radostína, Ivančič a Mistřína. Příjezd ve večerních hodinách.

* Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou

* Průvodce si vyhrazuje změnu pořadí navštěvovaných míst

Základní informace

Termín: 9. 2. – 21. 2. 2020

Doprava: letecky

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život.

Pouť je organizovaná ve spolupráci s farnostmi z Radostína, Ivančič, Svatobořic- Mistřína

Cena zahrnuje:

  • letenka, letištní a palivové příplatky
  • 12 x ubytování s polopenzí ve 2-3 lůžkových pokojích se sociálním zařízením
  • Doprava klimatizovaným autobusem podle programu, autobusová doprava na letiště a zpět
  • Odborný průvodce – kněz, místní průvodce v Jordánsku

Cena nezahrnuje

  • obslužné, taxík na Tábor a vstupy podle programu v Izraeli, které představují 150,- Usd /platí se přímo průvodci ve Sv. Zemi/
  • vstup do Petry, víza + hraniční poplatky do Jordánska, obslužné 250,- Usd /platí se přímo průvodci/, fakultativní vstupy do památek v Jordánsku
  • cestovní pojištění (je nutné se pojistit individuálně, doporučujeme si pojistit i storno zájezdu)

Upozornění!

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!

 

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Mapa
Galerie