Libanon

0
Cena
26,700 Kč
Cena
26,700 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

346


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

7 denní zájezd
Termín: 6. 3. - 12. 3. 2020
Letecky
PaedDr. Martin Mojžíš

Zájezd doprovází:

PaedDr. Martin Mojžíš

PaedDr. Martin Mojžiš
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1V dopoledních hodinách setkání skupiny v Bratislavě

v dopoledních hodinách setkání skupiny v Bratislavě (v případě kolektivu i v jiném městě), transfer autobusem na letiště do Vídně s následným odletem do Bejrútu s přestupem v Aténách.

Den 2 Přílet do Bejrútu v brzkých ranních hodinách

přílet do Bejrútu v brzkých ranních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Po pozdní snídani začátek programu: prohlídka Bejrútu – hlavního města Libanonu, které je označováno i jako „Paříž Blízkého východu“ díky své kosmopolitní atmosféře. Navštívíme Holubí Skály, legendární promenádu Corniche, Národní muzeum, náměstí Martyr, mešitu Muhammada Al Amína, která je postavena po vzoru Modré mešity v Istanbulu. Následuje prohlídka okolních kostelů. Návrat do hotelu, večeře
a nocleh.

Den 3 Odjezd na sever do Libanonských hor

po snídani odjezd na sever do Libanonských hor. Návštěva vesničky Bekaa Kafra, která je rodištěm kněze a postevníka sv. Charbela. Vesnice je rovněž nejvýše položenou vesnicí v Libanonu a na Blízkém východě. Následuje přesun k známým cedrovým lesům v blízkosti městečka Bsharri, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Můžeme zde obdivovat 30 metrů vysoké cedry ve stáří 100 – 1000 let. Sedm cedrů získalo označení „Boží cedry“ díky svému věku, který je odhadovaný na 1200- 2000 let. Samotný cedrový strom představuje symbol Libanonu. V odpoledních hodinách se přesuneme ke klášteru sv. Antonína Koshya. Klášter je považován za nejstarší z klášterů v údolí Kadíša a byl založený maronitským křesťanským řádem. V areálu kláštera navštívíme jeskyni sv. Antonína, kostel a muzeum. Po prohlídce návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 4 Návštěva jeskynního komplexu „Jeita Grotto“

po snídani návštěva jeskynního komplexu „Jeita Grotto“. Je dlouhý přes devět kilometrů
a skládá se ze dvou jeskyní, které jsou navzájem propojené. Jeskyně byly objeveny v roce 1836 americkým misionářem Wilieme Thompsonem. Prostor má unikátní akustiku. Trasa prohlídky bude zakončena plavbou po jeskynním jezeře. Následuje přesun k poutnímu městečku Harisa. Zde se nachází téměř deset metrů vysoká socha Panny Marie ve výšce 650m, která se tyčí nad přímořským městem Jounieh. Přímo za sochou Panny Marie se nachází katedrála, díky které je toto místo nazýváno Notre Dame du Liban. Návštěva města Byblos – starobylá křižácká pevnost, fénický přístav, místní trh. Přesun do města Annaya, ve kterém navštívíme hrob sv. Charbela. Toto místo si pro zázračná uzdravení poutníků, kteří místo navštívili, získalo označení „Lurdy Blízkého východu“. Hrob se stal poutním místem nejen katolíků, ale i pravoslavných věřících či muslimů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5 Přesun do údolí Bekaa

po snídani přesun do údolí Bekaa, návštěva starověkého města Baalbek. Město je známé nejkrásnějším archeologickým komplexem v Libanonu, ve kterém se nachází chrámy z dob římské říše. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří nepochybně Jupiterův chrám – největší chrám starověkého světa. Následuje přesun k pozůstatkům starověkého města Anjar z 8. Století, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka archeologického areálu. Po programu návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 6Návštěva přístavních měst Sidón a Tyros

po snídani návštěva přístavních měst Sidón a Tyros, která byla ve starověku významnými fénickými přístavy, z nichž Feničani vybudovali své obchodní impérium. Ve městech byly zachovány početné archeologické nálezy jako hradby, lázně, nekropole, divadlo aj. Po prohlídce přesun do poutního městečka Moghdouche. Zde se nachází jeskyně, ve které podle tradice Panna Marie čekala na Pána Ježíše, když kázal v Sidonu. V blízkosti jeskyně byla postavena katedrála a vysoká věž, na které se tyčí bronzová socha Panny Marie. Místo nabízí panoramatický pohled na město Sidon. Po programu návrat do hotelu, sbalení se. Volný čas na nákupy. Ve 21:00h přesun do místní restaurace s večeří a hudbou na rozloučenou. O půlnoci odjezd na letiště do Bejrútu.

Den 7V brzkých ranních hodinách odlet z Bejrútu do Vídně

v brzkých ranních hodinách odlet z Bejrútu do Vídně s přestupem v Aténách. Přílet do Vídně v ranních hodinách, po příletu transfer do Bratislavy (v případě kolektivu do jiného města).

* Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

* Průvodce si vyhrazuje změnu programu podle situace v Libanonu.

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Základné informácie

Termín:  6. 3. – 12. 3. 2020

Doprava: letecky 

Průvodce: PaedDr. Martin Mojžíš

 

 

V cene je započítáno:

 • obousměrná letenka v ekonomické třídě (včetně poplatků) na trase Vídeň-Atény-Bejrút/Bejrút-Atény-Vídeň
 • 5x ubytování s polopenzí v 3* hotelu ve 2 - 3 lůžkových pokojích
 • doprava v Libanonu klimatizovaným autobusem
 • odborný průvodce, pojištění proti úpadku
 • autobusová doprava na letiště a zpět

V cene není započítáno:

 • obslužné, vstupy podle programu 60 USD (platí se průvodci v Libanonu)
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč

Upozornění!

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Platnost pasu musí být 6 měsíců po návratu.

Při vstupu do Libanonu je potřeba mít pas bez vstupních razítek do Izraele!

 

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Mapa
Galéria