Libanon

0
Cena
33,700 Kč
Cena
33,700 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

197


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

7 denní zájazd
Termín: 5. 5. – 11. 5. 2023
Letecky
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Setkání skupiny v Bratislavě, odjezd do Bejrútu

v brzkých ranních hodinách setkání skupiny v Bratislavě, transfer autobusem na letiště do Budapešti s následným odletem do Bejrútu s přestupem ve Frankfurtu. Po příletu transfer do hotelu, večeře a nocleh.

Den 2 Prohlídka Bejrútu

po snídani začátek programu: prohlídka Bejrútu – hlavního města Libanonu, které je označované také jako „Paříž Blízkého východu“ díky své kosmopolitní atmosféře. Navštívíme Holubí Skály, legendární promenádu Corniche, Národní muzeum, náměstí Martyr, mešitu Muhammada Al Amína, která je postavená po vzoru Modré mešity v Istanbulu. Následně návštěva okolních kostelů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh

Den 3 Odjezd na sever do Libanonských hor, návštěva vesničky Bekaa Kafra

po snídani odjezd na sever do Libanonských hor. Návštěva vesničky Bekaa Kafra, která je rodištěm sv. Charbela a současně je nejvýše položenou vesnicí v Libanonu a na Blízkém východě. Následuje přesun ke známým cedrovým lesům v blízkosti městečka Bsharri, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Můžeme zde obdivovat 30 metrů vysoké cedry ve stáří 100 až 1000 roků. Sedm cedrů si získalo označení „Boží cedry“ díky svému věku, který je odhadovaný na 1200-2000 let. Samotný cedrový strom představuje symbol Libanonu. V odpoledních hodinách přesun ke klášteru sv. Antonína Koshya. Klášter je považován za nejstarší z klášterů v údolí Kadíša a byl založen maronitským křesťanským řádem. V areálu kláštera navštívíme jeskyni sv. Antonína, kostel a muzeum. Po prohlídce návrat do hotelu, večeře a nocleh

Den 4 Návštěva poutního městečka Harisa

po snídani návštěva poutního městečka Harisa. Zde se nachází téměř 10 metrová socha Panny Marie ve výšce 650 m, která se tyčí nad přímořským městem Jounieh. Přímo za sochou Panny Marie se nachází katedrála, díky níž je toto místo přezdívané Notre Dame du Libanon. Návštěva města Babylos – starobylá křižácká pevnost, fénický přístav, místní trh. Přesun do města Annaya, ve kterém navštívíme hrob sv. Charbela. Toto místo získalo označení „Lurdy Blízkého východu“. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5Návštěva starověkého města Baalbek

po snídani přesun do údolí Bekaa, návštěva starověkého města Baalbek. Město je známé nejkrásnějším archeologickým komplexem v Libanonu a nacházejí se zde chrámy z dob římské říše. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří nepochybně Jupiterův chrám – největší chrám starověkého světa. Následuje zastávka v místním vinařství, ochutnávka vín. Přesun k pozůstatkům starověkého města Anjar z 8. století, které je zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka archeologického areálu. Po programu návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 6Návštěva přístavních měst Sidón a Tyros

snídaně, odjezd z ubytování. Program – návštěva přístavních míst Sidón a Tyros, která byla ve starověku významnými přístavy, ze kterých Féničané vybudovali svoje obchodní impérium. Ve městech jsou zachované početné archeologické nálezy jako hradby, koupele, nekropole, divadlo aj. Po prohlídce přesun do poutnického městečka Maghdouche. Zde se nachází jeskyně, ke Panna Maria čekala na Pána Ježíš, když kázal v Sidónu. V blízkosti jeskyně byla postavena katedrála a vysoká věž, na které se tyčí bronzová socha Panny Marie. Místo nabízí panoramatický výhled na město Sidon. Po programu transfer na letiště s následným odletem do Budapešti. Předpokládaný přílet do Budapešti v 23:00h. Po příletu bude transfer do Bratislavy.

Den 7Příjezd do Bratislavy

Příjezd do Bratislavy v brzkých ranních hodinách. Následuje odjezd do Brna (od nejm. 5 osob).

Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

Průvodce si vyhrazuje změnu programu podle situace v Libanonu.

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Základní informace

Termín: 5. 5. – 11. 5. 2023

Cena: 33 700 Kč (Konečná cena 22 600 Kč + 70 USD)

Doprava: letecky

V cene je započítáno:

 • mezinárodní letenka v ekonomické třídě (včetně poplatků) na trase Budpešť-Frankfurt-Bejrút/Bejrút- Frankfurt-Budapešť
 • 5 x ubytování s polopenzí v 4 * hotelu v 2-3 lůžkových pokojích
 • doprava v Libanonu klimatizovaným autobusem
 • odborný místní průvodce
 • odborný průvodce – kněz
 • pojištění proti úpadku CK

V cene není započítáno:

 • obslužné, vstupy podle programu a taxík na horu Tábor, což představuje částku 70 USD (uhradíte průvodci ve Sv. zemi)
 • cestovní pojištění (nutné sjednat si individuálně) musí zahrnovat léčebné výlohy spojené s onemocněním Covid-19 včetně doložky v anglickém jazyce (na požádání zajistí pojišťovna)
 • doprava z Brna do Bratislavy a zpět se uskuteční od nejméně 5 osob a je zpoplatněna částkou 500 Kč/osoba. V případě menšího počtu je třeba se individuálně dopravit do Bratislavy nebo přímo na letiště do Budapešti
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 000 Kč

Upozornění!

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!! Při vstupu do Libanonu je potřeba mít
pas bez vstupních razítek do Izraele!!

Vstup do Libanonu se řídí aktuálně platnými podmínkami, které jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: MZV – Rozcestník – Libanon.
V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhradit příplatek 4 000 Kč za jednolůžkový pokoj.

Upozorňujeme, že výše uvedená cena se může změnit s ohledem na vývoj ceny pohonných hmot (palivové poplatky letecké společnosti) a služeb v Libanonu.
Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,15 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Mapa

Galéria