Libanon

0
Cena
36,900 Kč
Cena
36,900 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

242


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

7 denní zájazd
Termín: 4. 5. – 10. 5. 2024
Letecky
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Odlet do Bejrútu

setkání skupiny na letišti v Praze s následným odletem do Bejrútu v 18:55 hod s přestupem ve Frankfurtu. Po příletu transfer do hotelu a nocleh.

Den 2 Prohlídka Bejrútu

po snídani začátek programu: prohlídka Bejrútu – hlavního města Libanonu, které je označované také jako „Paříž Blízkého východu“ díky své kosmopolitní atmosféře. Navštívíme Holubí Skály, legendární promenádu Corniche, Národní muzeum, náměstí Martyr, mešitu Muhammada Al Amína, která je postavená po vzoru Modré mešity v Istanbulu. Následně návštěva okolních kostelů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 3 Odjezd na sever do Libanonských hor, návštěva vesničky Bekaa Kafra

po snídani odjezd na sever do Libanonských hor. Návštěva vesničky Bekaa Kafra, která je rodištěm sv. Charbela a současně je nejvýše položenou vesnicí v Libanonu a na Blízkém východě. Následuje přesun ke známým cedrovým lesům v blízkosti městečka Bsharri, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Můžeme zde obdivovat 30 metrů vysoké cedry ve stáří 100 až 1000 roků. Sedm cedrů si získalo označení „Boží cedry“ díky svému věku, který je odhadovaný na 1200-2000 let. Samotný cedrový strom představuje symbol Libanonu. V odpoledních hodinách přesun ke klášteru sv. Antonína Koshya. Klášter je považován za nejstarší z klášterů v údolí Kadíša a byl založen maronitským křesťanským řádem. V areálu kláštera navštívíme jeskyni sv. Antonína, kostel a muzeum. Po prohlídce návrat do hotelu, večeře a nocleh

Den 4 Návštěva poutního městečka Harisa

po snídani návštěva poutního městečka Harisa. Zde se nachází téměř deset metrů vysoká socha Panny Marie ve výšce 650m, která se tyčí nad přímořským městem Jounieh. Přímo za sochou Panny Marie se nachází katedrála, díky které je toto místo nazýváno Notre Dame du Liban. Návštěva města Byblos – starobylá křižácká pevnost, fénický přístav, místní trh. Přesun do města Annaya, ve kterém navštívíme hrob sv. Charbela. Toto místo si pro zázračná uzdravení poutníků, kteří místo navštívili, získalo označení „Lurdy Blízkého východu“. Hrob se stal poutním místem nejen katolíků, ale i pravoslavných věřících či muslimů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5Návštěva starověkého města Baalbek

po snídani přesun do údolí Bekaa, návštěva starověkého města Baalbek. Město je známé nejkrásnějším archeologickým komplexem v Libanonu a nacházejí se zde chrámy z dob římské říše. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří nepochybně Jupiterův chrám – největší chrám starověkého světa. Následuje zastávka v místním vinařství, ochutnávka vín. Přesun k pozůstatkům starověkého města Anjar z 8. století, které je zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka archeologického areálu. Po programu návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 6Návštěva přístavních měst Sidón a Tyros

snídaně, návštěva přístavních míst Sidón a Tyros, která byla ve starověku významnými přístavy, ze kterých Féničané vybudovali svoje obchodní impérium. Ve městech jsou zachované početné archeologické nálezy jako hradby, koupele, nekropole, divadlo aj. Po prohlídce přesun do poutnického městečka Maghdouche. Zde se nachází jeskyně, kde Panna Maria čekala na Pána Ježíš, když kázal v Sidónu. V blízkosti jeskyně byla postavena katedrála a vysoká věž, na které se tyčí bronzová socha Panny Marie. Místo nabízí panoramatický výhled na město Sidon. Po programu návrat do hotelu, večeře.

Den 7Odlet

po snídani volný program v Bejrútu, možnost nákupů. V 12:00 hod transfer na letiště s následným odletem do Prahy v 16:50 s přestupem ve Frankfurtu. Přílet do Prahy ve 23:15 hod.

Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

Průvodce si vyhrazuje změnu programu podle situace v Libanonu.

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Základní informace

Termín: 4. 5. – 10. 5. 2024

Cena: 36 900 Kč (Konečná cena 36 900 Kč + 90 USD)

Doprava: letecky

V cene je započítáno:

 • obousměrná letenka v ekonomické třídě (včetně poplatků) na trase Praha-Frankfurt-Bejrút/Bejrút- Frankfurt-Praha
 • 6 x ubytování se snídaněmi, 5x večeře v 4 * hotelu v 2-3 lůžkových pokojích
 • ochutnávka vína
 • doprava v Libanonu klimatizovaným autobusem
 • odborný místní průvodce
 • odborný průvodce – kněz
 • pojištění proti úpadku CK

V cene není započítáno:

 • poplatek za obslužné a vstupy, což představuje částku 90 USD (platí se průvodci v Libanonu)
 • cestovní pojištění (nutné sjednat si individuálně)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 500 Kč

Upozornění!

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!! Při vstupu do Libanonu je potřeba mít pas bez vstupních razítek do Izraele!!

Vstup do Libanonu se řídí aktuálně platnými podmínkami, které jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: MZV – Rozcestník – Libanon.
V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhradit příplatek 4 500 Kč za jednolůžkový pokoj.

Upozorňujeme, že výše uvedená cena se může změnit s ohledem na vývoj ceny pohonných hmot (palivové poplatky letecké společnosti) a služeb v Libanonu.
Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,15 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Mapa

Galéria