Libanon

0
Cena
28,100 Kč
Cena
28,100 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

131


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

7 denní zájazd
Termín: 23. 9. – 29. 9. 2022
Letecky z Prahy
ICLic., Mgr. Miroslav Labač

Zájezd doprovází:

ICLic., Mgr. Miroslav Labač

ICLIC., Mgr. Miroslav Labač
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Setkání skupiny na letišti Václava Havla v Praze

V odpoledních hodinách setkání skupiny na letišti Václava Havla v Praze s následným odletem do Bejrútu s přestupem v Bělehradě.

Den 2 Přílet do Bejrútu, transfer do hotelu, prohlídka Bejrútu

Přílet do Bejrútu v brzkých ranních hodinách, transfer do hotelu, ubytování. Po pozdní snídani začátek programu: prohlídka Bejrútu – hlavního města Libanonu, které je označováno i jako „Paříž Blízkého východu“ díky své kosmopolitní atmosféře. Navštívíme Holubí Skály, legendární promenádu Corniche, Národní muzeum, náměstí Martyr, mešitu Muhammada Al Amína, která je postavena po vzoru Modré mešity v Istanbulu. Následuje prohlídka okolních kostelů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 3 Odjezd na sever do Libanonských hor, návštěva vesničky Bekaa Kafra

Po snídani odjezd na sever do Libanonských hor. Návštěva vesničky Bekaa Kafra, která je rodištěm kněze a poustevníka sv. Charbela. Vesnice je rovněž nejvýše položenou vesnicí v Libanonu a na Blízkém východě. Následuje přesun k známým cedrovým lesům v blízkosti městečka Bsharri, které patří na seznam světového dědictví UNESCO. Můžeme zde obdivovat 30 metrů vysoké cedry ve stáří 100 – 1000 let. Sedm cedrů získalo označení „Boží cedry“ díky svému věku, který je odhadovaný na 1200- 2000 let. Samotný cedrový strom představuje symbol Libanonu. V odpoledních hodinách se přesuneme ke klášteru
sv. Antonína Koshya. Klášter je považován za nejstarší z klášterů v údolí Kadíša a byl založený maronitským křesťanským řádem. V areálu kláštera navštívíme jeskyni sv. Antonína, kostel a muzeum. Následuje Klášter sv. Eliáše, kde je kopie Pražského Jezulátka. Věřící se tu scházejí hlavně 25. dne každého měsíce. To se tu koná mše u příležitosti Ježíšova narození a lidé se k Jezulátku modlí růženec. Po prohlídce návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 4 Návštěva poutního městečka Harisa

Po snídani návštěva poutního městečka Harisa. Zde se nachází téměř deset metrů vysoká socha Panny Marie ve výšce 650m, která se tyčí nad přímořským městem Jounieh. Přímo za sochou Panny Marie se nachází katedrála, díky které je toto místo nazýváno Notre Dame du Liban. Návštěva města Byblos – starobylá křižácká pevnost, fénický přístav, místní trh. Přesun do města Annaya, ve kterém navštívíme hrob sv. Charbela. Toto místo si pro zázračná uzdravení poutníků, kteří místo navštívili, získalo označení „Lurdy Blízkého východu“. Hrob se stal poutním místem nejen katolíků, ale i pravoslavných věřících či muslimů. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5Návštěva starověkého města Baalbek

Po snídani přesun do údolí Bekaa, návštěva starověkého města Baalbek. Město je známé nejkrásnějším archeologickým komplexem v Libanonu, ve kterém se nachází chrámy z dob římské říše. Mezi nejpozoruhodnější stavby patří nepochybně Jupiterův chrám – největší chrám starověkého světa. Následuje přesun k pozůstatkům starověkého města Anjar z 8. Století, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prohlídka archeologického areálu. Po programu návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 6Návštěva přístavních měst Sidón a Tyros

Po snídani sbalení se. Následuje návštěva přístavních měst Sidón a Tyros, která byla ve starověku významnými fénickými přístavy, z nichž Feničani vybudovali své obchodní impérium. Ve městech byly zachovány početné archeologické nálezy jako hradby, lázně, nekropole, divadlo aj. Po prohlídce přesun do poutního městečka Moghdouche. Zde se nachází jeskyně, ve které podle tradice Panna Marie čekala na Pána Ježíše, když kázal v Sidonu. V blízkosti jeskyně byla postavena katedrála a vysoká věž, na které se tyčí bronzová socha Panny Marie. Místo nabízí panoramatický pohled na město Sidon. Volný čas na nákupy. Ve 21:00h přesun do místní restaurace s večeří a hudbou na rozloučenou. O půlnoci odjezd na letiště do Bejrútu.

Den 7odlet z Bejrútu do Prahy

V brzkých ranních hodinách odlet z Bejrútu do Prahy s přestupem v Bělehradu. Přílet do Prahy v ranních hodinách.

Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou.

Průvodce si vyhrazuje změnu programu podle situace v Libanonu.

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Union pojišťovny a.s. v Bratislavě.

Základní informace

Termín: 23. 9. – 29. 9. 2022

Doprava: letecky z Prahy

Průvodce: ICLic., Mgr. Miroslav Labač

V cene je započítáno:

 • obousměrná letenka v ekonomické třídě (včetně poplatků) na trase Praha-Atény-Bejrút/Bejrút-Atény-Praha
 • 5x ubytování s polopenzí v 3* hotelu ve 2 - 3 lůžkových pokojích
 • doprava v Libanonu klimatizovaným autobusem
 • odborný průvodce
 • pojištění proti úpadku CK

V cene není započítáno:

 • obslužné, vstupy podle programu 70 USD (platí se průvodci v Libanonu)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 4 000 Kč
 • cestovní pojištění (nutné sjednat individuálně), musí zahrnovat léčebné výlohy spojené s onemocněním Covid-19

Upozornění!

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,25 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Upozorňujeme také, že výše uvedená cena se může změnit s ohledem na vývoj ceny pohonných hmot (palivové poplatky letecké společnosti).

Vstup do Libanonu se řídí aktuálně platnými protiepidemickými opatřeními, která jsou zveřejněna na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: https://www.mzv.cz/, Rozcestník

Platnost pasu musí být 6 měsíců po návratu. Při vstupu do Libanonu je potřeba mít pas bez vstupních razítek do Izraele!

Mapa

Galéria