Izrael – Jordánsko

0
Cena
27,900 Kč
Cena
27,900 Kč
Přihlašovací formulář
Jméno *
Email Address*
Zpráva *
Počet osob *
Uložit do seznamu přání

Adding item to wishlist requires an account

214


Proč si rezervovat zájezd u nás?

 • Dostupné ceny pro každého
 • Rezervace zájezdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz

8 denní zájezd
Termín: 18. 4. – 25. 4. 2024
Letecky

Svatá země je krajinou, kde Bůh mimořádně oslovil celé lidstvo v zájmu jeho duchovního vývoje. Zde vznikly biblické dějiny Starého a Nového zákona, které podnítily rozvoj nové civilizace na všech kontinentech. Zde je kolébka tří světových náboženství – židovství, křesťanství a islámu. Navštívit a poznávat místa Svaté země je určitě neopakovatelný a hluboký zážitek a stává se nábožensko-duchovním bohatstvím na celý život. Program je rozšířený o návštěvu Jordánska.

RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJEZDU:

Den 1Doprava z Brna do Bratislavy a následně na letiště do Vídně

doprava z Brna (se uskuteční od 5 osob, od nákupního centra Avion Shopping park, sraz u benzinové stanice OMV naproti Mountfieldu) do Bratislavy. Odjezd autobusem z Bratislavy na letiště do Vídně. Následný odlet do Tel Avivu. Transfer autobusem do Nazaretu, ubytování a nocleh.

Den 2Prohlídka Betléma – bazilika Narození Ježíše Krista

po snídani prohlídka baziliky Zvěstování a kostela sv. Josefa. Odpolední návštěva okolí Genezaretského jezera: hora Blahoslavenství, Kafarnaum – dům sv. Petra, Tabgha – místo zázračného rozmnožení chlebů a ryb, místo Primátu sv. Petra. Večeře a nocleh v Nazaretu.

Den 3Přesun do Jordánska

po snídani přesun do Jordánska. Návštěva města Jerash – v minulosti nazvaném Gerasa, které bylo jedním z hlavních provinčních měst Římské říše. V současnosti je největším archeologickým nalezištěm s římskými ruinami v Jordánsku. Přesun do Ammánu, procházka starým městem, tržiště, Římský amfiteátr, Citadela. Večeře a nocleh v Ammánu.

Den 4Přesun do města Madaba

po snídani přesun do města Madaba, kde budeme moci obdivovat mozaiku z Byzantských časů v kostele sv. Jiří. Mozaika zobrazuje nejstarší zachovanou mapu Palestíny, která se pravděpodobně původně skládala až z 2 miliónů kousků a měla rozměr 15 krát 6 metrů. Z Madaby se přesuneme k hoře Nebo, kde Bůh ukázal Mojžíšovi zaslíbenou zemi po dlouhých 40-ti letech putování v poušti. Následuje návštěva Herodesovi pevnosti Macharius, kde byl sťat sv. Jan Křtitel. Ve večerních hodinách příjezd do Petry, ubytování, večeře a nocleh.

Deň 5Návštěva archeologického areálu Petry

po snídani návštěva archeologického areálu Petry, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a patří k sedmi novodobým divům světa. Petra byla hlavním městem Nabatejské říše a byla vytesána do skály před 2 000 lety. Z architektonického i geologického pohledu se jedná o unikát. Vstup do města vede přes bránu Sík – 1,2 km dlouhý kaňon, který následně ohromí pohledem na esteticky dokonalou „Pokladnici“. Prohlídka pokračuje až po klášter a pahorek s obeliskem. Návrat do Izraele u Akaby. Transfer autobusem do Betléma, ubytování, večeře a nocleh.

Den 6 Prohlídka Betléma

po snídani prohlídka Betléma – Pole pastýřů, Bazilika Narození Ježíše Krista, jeskyně Mléka. Odpolední odjezd do Jeruzaléma, Betfage, Olivová hora – prohlídka kostela Pater Noster (Otče náš), návštěva Dominus Flevit (místo, kde Ježíš plakal nad Jeruzalémem), prohlídka Getsemanské zahrady, baziliky Agónie (smrtelného zápasu Pány Ježíše), kostela hrobu Panny Marie. Večeře a nocleh v Betlémě.

Den 7Prohlídka Betánie

po snídani prohlídka Betánie – místa vzkříšení Lazara. Pokračování v cestě do Jericha se zastávkou pod Horou Pokušení. Přesun k Mrtvému moři, koupání v letovišti Kalia (vstupné cca 14 USD – není zahrnuto v ceně). Návrat do Betléma, večeře a nocleh.

Den 8Odletem do Vídně

po snídani odjezd autobusem do Jeruzaléma, prohlídka Starého města. Křížová cesta-Via Dolorosa, bazilika Božího hrobu na Kalvárii-Golgotě, Zeď nářků. Odjezd na letiště do Tel Avivu s následným odletem do Vídně. Po příletu transfer autobusem do Bratislavy, Brna (od 5 osob).

* Duchovní program je spojený s každodenní mší svatou

* Průvodce si vyhrazuje změnu pořadí navštěvovaných míst

Základní informace

Termín: 18. 4. – 25. 4. 2024

Cena: 27 900 Kč (27 900 Kč + 350 USD)

Doprava: letecky

Cena zahrnuje:

 • mezinárodní letenka na trase Vídeň/Tel Aviv/Vídeň
 • 7 x ubytování se snídaněmi v 3 * hotelu ve 2-3 lůžkových pokojích se sociálním zařízením
 • 6 x večeře
 • doprava klimatizovaným autobusem ve Svaté zemi
 • odborný průvodce – kněz
 • pojištění proti úpadku CK
 • autobusová doprava z Bratislavy na letiště do Vídně a zpět

Cena nezahrnuje

 • obslužné v Izraeli, hraniční poplatky do Jordánska, vstupní a výstupní hraniční poplatky Izraele, vstupy do památek podle programu včetně vstupu do Petry, obslužné v Jordánsku, celkem 350 USD (platí se přímo průvodci)
 • cestovní pojištění musí zahrnovat léčebné výlohy spojené s onemocněním Covid-19 včetně potvrzení v anglickém jazyce (na požádání zajistí pojišťovna)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 5 800 Kč
 • doprava z Brna do Bratislavy a zpět se uskuteční od nejméně 5 osob a je zpoplatněna částkou 500 Kč/osoba. V případě menšího počtu je třeba se individuálně dopravit do Bratislavy nebo přímo na letiště do Vídně

Upozornění!

Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po návratu!!
Vstup do Izraele se řídí aktuálně platnými podmínkami, které jsou zveřejněny na webových stránkáchMinisterstva zahraničních věcí ČR: MZV – Rozcestník – Izrael, Jordánsko

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta ubytovat s jiným klientem, je povinen uhraditpříplatek 5 800 Kč za jednolůžkový pokoj.

Ceny jsou kalkulovány v kurzu 1 Euro = 1,15 USD. Při pohybu kurzu o 5% si CK vyhrazuje právo na úpravu ceny.

Cestovní agentura AWER TOUR s. r. o. v Zábřehu prodává výhradně poutní zájezdy cestovní kanceláře
AWERTOUR spol. s r. o. v Bratislavě, která je pojištěna proti úpadku u Uniqa pojišťovna, a.s. v Bratislavě.
K letům do Izraele využíváme služeb leteckých společností EL AL, AUSTRIAN, SMART WINGS, WIZZAIR, RYANAIR

Mapa

Galerie