Vyjádření ke koronavirus

Vážení klienti,

děkujeme Vám za projevenou důvěru a trpělivost při řešení situace s cestováním v těchto extrémně náročných časech. Ocitli jsme se v neočekávané situaci způsobené pandemií COVID-19, která omezila život každého z nás. Cestovní kancelář AWERTOUR je tu pro Vás od roku 1990. Za tu dobu jsme zvládli již různé složité situace a věříme, že i s Vaší pomocí zvládneme toto náročné období bez větší újmy.

Každým dnem se situace s pandemií koronaviru mění. Ani odborníci z oblasti epidemiologie zatím nemají odpověď na otázku, kdy budeme moci opět bezpečně cestovat. Řídíme se proto oficiálními nařízeními vlády, informacemi Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí a jsme v neustálém kontaktu s našimi obchodními partnery v zahraničí. Podle získaných informací předpokládáme, že v nadcházejících měsících bude možné opět svobodně cestovat.

Podle smluvních podmínek s našimi zahraničními obchodními partnery, kteří nám zabezpečují ubytovací a přepravní služby (hotely, letenky, dopravu, atd.), musíme platit za jejich služby vždy dopředu. Protože zájem o poutě do Svaté země byl zejména v posledních letech mimořádně vysoký, tak kapacity ubytovacích zařízení dosahovaly svoje maximum. Z toho důvodu jsme hoteliérům museli uhradit platby pro rok 2020 už koncem roku 2019.

Momentálně dostáváme od Vás nejčastější otázky ohledně vrácení peněz za zrušené zájezdy. Zájezdy nebyly zrušeny svévolně z naší strany, ale z opodstatněných důvodů nařízení státních orgánů z celého světa. Jde o takzvaný zásah vyšší moci, tedy nepředvídatelnou a neodvratitelnou překážku.

Stále jednáme s našimi obchodními partnery (letecké společnosti, hotely,…) o možnostech vrácení peněz, ale zatím bez úspěchu. Podařilo se nám vyjednat přesun peněz na budoucí období, až bude cestování bezpečné. Z tohoto důvodu se snažíme zájezdy přesouvat na podzim, aby nikdo nepřišel
o peníze. Celkově se jedná o výdaje v hodnotě víc jak 500 000 Euro (cca 13 500 000 Kč).

Je nám to velmi líto, ale nemáme tolik volných vlastních finančních prostředků, abychom všem klientům, kteří nesouhlasí s přesunem termínu, mohli vrátit peníze.

Nejvýhodnější řešení této situace je proto forma peněžních poukazů, tzv. voucherů, které jsou schválené vládou SR i ČR. Vouchery mají platnost až do konce srpna roku 2021. Přičemž voucher
je přenosný i na jinou osobu a je možné ho uplatnit na jakýkoliv zájezd z naší nabídky. Přehled zájezdů naleznete na našich webových, kde bude nabídka zájezdů průběžně doplňována o nové termíny.

Voucher je samozřejmě plně pojištěn proti úpadku cestovní kanceláře.

V případě, že klient trvá na zrušení zájezdu a nesouhlasí se změnou termínu na budoucí období
a nesouhlasí ani s peněžitým poukazem, budou peníze za zájezd vráceny v souladu se smluvními podmínkami, přičemž výše storno poplatku bude představovat skutečně vzniklé náklady. Speciální případy budeme posuzovat individuálně.

Prosíme klienty o pochopení situace v cestovním ruchu. Skutečně se snažíme udělat všechno proto, abychom ochránili nejen Vaši bezpečnost a zdraví, ale také i Vaše finance. Naší snahou je uspokojit klienty v maximální míře, jak je to jen možné, ale můžeme snášet ztráty jen do určité výše. Nechceme používat praktiky, které by byly zavádějící nebo Vás uvedly v omyl. Po celou dobu naší 30-leté působnosti jsme vždy ke klientům přistupovali čestně, seriozně a především zodpovědně. Proto věříme, že společně a bez ztrát toto nepříjemné období zvládneme.

Máme útěchu v tom, že vše je v rukou Božích, kterým maximálně důvěřujeme.

Děkujeme všem našim klientům za pochopení a důvěru.

S úctou

Ing. Vladimír Maštrla

Ředitel CK AWERTOUR, Bratislava a CA AWER TOUR, Zábřeh


Proč si rezervovat zájezd u nás?

  • Dostupné ceny pro každého
  • Rezervace zájezdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhejte nám zavolat. Jsme tým odborníků na zájezdy rádi Vám ochotně poradíme.

+420 731 626 506

info@awertour.cz